Vivo потврдува дека iQOO Pro 5G ќе има батерија од 4500mAh

vivo iqoo pro 5g

Подружницата ББК Виво потврди дека iQOO Pro 5G ќе има батерија од 4500mAh. Постигнувачката постер објавена порано денес содржи детали за големината на батеријата. Ова е мала испакнатост над iQOO која има батерија од 4000mAh. Без сомнение, тоа е затоа што модемот 5G Pro 5G ќе има на бродот. Ова дефинитивно ќе има мало влијание врз тежината и големината на бродот.

IQOO Pro 5G се очекува да биде лансиран на 22 август со пакување Snapdragon 855+ SoC и исто така да стане првиот VivoModel со 5G конекција. Vivo не откри многу за телефонот 5G покрај тоа што го покажува задниот дел од телефонот, но iQOO Pro 5G покрај тоа што го покажува задниот дел од телефонот, но уредот веќе се појави во TENAA Кина, давајќи ни дарежливи упатства за внатрешноста.Vivo iQOO Pro 5G

TENAA покажува дека iQOO Pro 5G ќе прикаже 6,41-инчен FHD + Super AMOLED екран со скенер за отпечатоци од прстите на екранот. Смартфонот ќе доаѓа со 8 GB и 12 GB RAM меморија. Willе се изберат три опции за складирање – 128 GB, 256GB и 512 GB. Во однос на фотографијата, Vivo iQOO Pro 5G однапред ќе донесе селфи стрелец од 12MP за селфи. Додека е во задниот аспект, ќе има подесување со три фотоапарати што се состои од сензор од 48MP + 3MP + 12MP.

СЛЕДНО: Најновото ажурирање Huawei Mate 20 Pro носи затемнување на DC

(извор)