Vivo Apex 2020, футуристички и моќен 5G телефон кој испушта копчиња и пристаништа

Vivo Apex 2020, ponsel 5G yang futuristik dan kuat yang mengeluarkan tombol dan porta

На крајот на февруари, точно кога март почна да ekирка низ аголот, со MWC да заврши, Виво откри каков е неговиот последен мобилен телефон, концептното ажурирање што го обележа производителот и исто така многу телефони што дојдоа подоцна: Apex. Без чудни имиња и со силни апоени: новиот Самит Виво 2020 година веќе е меѓу нас.

Кинескиот бренд има намера да го претстави на Светскиот мобилен конгрес во Барселона, но веќе знаеме дека треба да ја откаже таа цел. За возврат, Виво Апекс 2020 е откриен скоро без изненадувања, но со изненадувачки карактеристики: без копчиња, без порт USB C и 60W безжично полнење.

Технички лист Виво Апекс 2020

Виво АПЕКС 2020

Екран

Процесор

Меморија

Складирање

Батерија

Софтвер

Камера

Предна камера

Димензии и тежина

Другите

6,45 “FullHD +
120º флексибилен

Snapdragon 865

12 GB

256 GB

Одлучен
60W безжично брзо полнење

Андроид 10

Главно: 16MP, оптички зум од 5-7,5x
Средно: 48MP, dreadlocks

16MP, под екранот

157,25 x 66,2 x 8,8 мм
169 г.

5G, латерален волумен на допир, сензор за притисок

Нема физички копчиња

Виво Апекс 2020 година

„Концепт“ мобилна телефонија од третата генерација Виво се појавува со 6,45 инчи FHD + сите предни екрани што ги гушкаат страните на телефонот отфрлете го копчето за физичка јачина и моќност. За возврат, Виво Апекс 2020 нуди страничен притисок за да одговори на допирот и слајдот на корисникот. Сите за да добиете покомпактен мобилен телефон без bezel.

Заоблениот екран доведен до крајност на Виво обезбедува моторизиран механизам за вклучително и предната камера под панелот и да ја направат „невидлива“: Видлив само кога апликацијата за фаќање ќе започне да работи; точно во средина, во областа над телефонот. И иновациите во фотографијата не остануваат сами овде затоа што сетот на задната камера (16 и 48 MP) нуди сензор со 5x-7,5x континуиран телескопски зум и други лоцирани стабилизирано со она што компанијата го нарече „Гимбал-стабилизирачки“. Во суштина, таа мора да личи на стабилните снимки постигнати со моторизиран додаток за олово, ќе видиме дали завршува.

Vivo Apex 2020 има камера од 16 MP со телескопски зум и камера од 48 MP со стабилизација на „Gimbal“

Како може спротивниот Vivo Apex 2020 да понуди поддршка за 5G мрежи преку најмоќниот и најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 865. И тоа доаѓа со 12 GB RAM меморија и 256 GB складирање.

Супер брзо безжично полнење

Виво Апекс 2020 година

Како мобилен концепт, а со оглед на тоа што Vivo Во 2020 Apex издаде копче, брендот исто така се одлучи извадете ја USB-портата C, со тоа што е содржано во него: збогум кабел за полнење. За возврат, овој телефон го ослободува супербрзото безжично полнење на FashCharge 60W, такса што целосно ќе го наполни телефонот за само половина час. За жал, оттогаш го игнориравме капацитетот на батеријата. Виво тој не го пријавил.

Виво Апекс 2020 година

Vivo Apex 2020 нуди смел дизајн кој се обложува на заоблен екран на крајот за да ги елиминира сите елементи надвор од телото на мобилниот телефон. Фини линии, истакнати комплетни задни фотоапарати, одредени сомнежи при издавање податоци и пристаниште за вчитување, а предната камера е изненадувачка кога е интегрирана под екранот без да ги цениме задните дупки и стабилизацијата, кои заедно со телескопското зумирање, ветуваат неспоредливо пријатно уживање во фотографирање. Се надеваме дека ќе го анализираме за да видиме дали се среќава секој ден.

Цена и достапност на Виво Апекс 2020 година

Во моментот тие се двете непознати од овој мобилен телефон Виво. Тој сè уште не го открил. Веднаш штом ќе ги разјаснам, ќе го ажурираме овој напис со податоци. Willе биде достапен во бела и црна боја.

Споделете го Виво Апекс 2020, футуристички и моќен 5G телефон кој испушта копчиња и пристаништа