Vivo Model S1 6GB + 64 GB Лансиран во Индија: Цена, спецификации

Vivo S1 6GB + 64GB Model Launched in India: Price, Specifications

Опцијата за складирање Vivo S1 6 GB RAM + 64 GB сега е лансирана во Индија. Оваа нова варијанта се приклучува на опцијата 4 GB RAM меморија достапна од минатиот месец. Моделот за складирање од 6 GB RAM + 64 GB е вреден во Индија по цена на РС. 18.990 и Виво му потврдија на Гаџет 360 дека варијантата сега се продава во земјата. Компанијата ја објави варијантата од 6 GB RAM + 128 GB, исто така минатиот месец, но таа не започна да се продава. Засега, опцијата 6 GB RAM + 64 GB е достапна преку присутните трговци на мало.

Опцијата за складирање Vivo S1 6GB RAM + 64 GB е ценета во Индија по цена на РС. 18.990 и оваа варијанта сега е достапна за продажба преку офлајн трговците на мало. Продавачот на мало со седиште во Мумбаи, Махеш Телеком, го потврди ова и преку твит. Компанијата одделно ја потврди достапноста на нови offline варијанти во Индија до Gadget 360. Овој модел не е регистриран преку Интернет, но мора да биде достапен веднаш на е-продавницата Amazon, Flipkart и Vivo India, со оглед дека моделот 4 GB RAM + 128GB е продаден.

Да се ​​потсетиме, опцијата за складирање Vivo S1 4GB RAM + 128 GB е ценета во Индија на РС. 17.990 и веќе е достапна преку офлајн малопродажба и веб-страници за е-трговија, споменати погоре. 6 GB RAM + 128 GB опции за складирање, со цени во Индија од РС. 19.990, сè уште не е во продажба во Индија. Vivo S1 сите варијанти ќе бидат достапни по избор на бои на Skyline Blue и Diamond Black.

Спецификации Виво С1

На Vivo S1 се гледа како носи лак во форма на капки вода со мала брада на дното на екранот. Овој телефон изгледа дека има три поставки на задната камера на задниот дел, сјајен панел за градиент и сензор за отпечатоци на екранот. Работи Android Pie со Funtouch OS 9 погоре. Овој двоен-СИМ (Нано) телефон, исто така, располага со целосен HD + 6,38-инчен екран со целосен HD + екран (1080 × 2340 пиксели) Супер AMOLED мулти-допир капацитивни со позиција на капка вода.

Под хаубата, овој телефон има MediaTek Helio P65 MT6768 SoC кој е спарен со опции за 4 GB и 6 GB RAM меморија. Vivo S1 доаѓа со избор од 64 GB и 128 GB внатрешно складирање.

За слики и видеа, Vivo S1 има три подесувања на задната камера што вклучува примарен сензор од 16 мегапиксели со /f1.78 леќи, секундарно сензор од 8 мегапиксели со леќи со широк агол f / 2.2 и сензор од 2 мегапиксели со леќи f / 2,4. Овој паметен телефон, исто така, има сензор за селфи камера од 32 мегапиксели на предниот дел со леќа f / 2.0 на врвот.

Vivo S1 е регистриран да спакува батерија од 4.500 mAh. Опциите за поврзување вклучуваат Wi-Fi 2.4G + 5G, Bluetooth v5.0, GPS / A-GPS и микро-USB со поддршка за USB OTG. Внатрешните сензори вклучуваат акцелерометар, сензор за околина, е-компас, сензор за близина, виртуелен жироскоп и сензор за отпечатоци на екранот.