Vivo NEX 3 5G, новите фотографии ја откриваат и страната „Б“

Vivo NEX 3 5G

Vivo NEX 3 5G сепак протагонист, по написите од последните денови (ОВДЕ), благодарение на новите фотографии објавени од Ледена универзална на вашата сметка на Твитер.

Vivo NEX 3 5G, дефинитивно убава!

Од објавените слики, повторно можеме да видиме “,Поглед на водопад„Јанг“ скоро целосно ја покрива рамката на уредот, за сооднос на екранот / предната површина на еден вонредни 99,6%! Дури и ако дисплејот е исклучен, како на фотографијата, можно е да го цениме продолжението на екранот AMOLED од 6,9 инчи, исто така и за отсуство на мешање затоа што предната камера која, се сеќавам, е двокреветна и скокачка форма, изгледа многу поголема.

Задниот дел на Vivo NEX 3 5G покажува, покрај прекрасните рефлексии на оваа „сребрена сина“ верзија, исто така и кружна поддршка која ги содржи сите три камери и LED блиц. Три сензори ќе бидат 64 + 13 + 13 Mpx додека двете предни камери мора да бидат 16 Mpx. Овој паметен телефон се напојува со процесор Snapdragon 855 Plus и RAM меморија до 12 GB во зависност од верзијата. Внатрешната меморија ќе достигне до 512 GB, исто така во овој случај во зависност од верзијата.

Vivo NEX 3 5G

За да го пополните листот со податоци, батеријата од 4500 mAh може да се наполни за многу кратко време благодарение на супербрзото напојување од 44 Watt. Андроид верзијата, барем засега, ќе биде Пита 9.0. Уште неколку дена и ќе ги најдеме сите други карактеристики на Vivo NEX 3 5G.

Остани тука!

Vivo NEX 3 5G