Vivo V17 Pro ќе дебитира на 20 септември, тврдат извештаите

Vivo V17 Pro akan debut pada 20 September, laporan klaim

Неодамнешните извештаи тврдат дека Виво Индија може да го лансира Vivo V17 Pro во земјата во третата недела од септември. Нов извештај од 91mobiles има слика на покана за печатот за лансирање на индиската V17 Pro слушалка. Ова откри дека паметниот телефон ќе биде официјално во земјата на 20 септември.

Спецификации Vivo V17 Pro

Vivo V17 Pro ќе пристигне како прв мобилен телефон во светот со двојна поп-ап-селфи камера. Се очекува поширокиот pop-up модул да има примарна леќа од 32 мегапиксели и сензор за длабочина од 2 мегапиксели. Задната обвивка на овој телефон има систем со четири камера. Се состои од главни леќи од 48 мегапиксели, ултрависни леќи со 8 мегапиксели и пар од 2 мегапикселни леќи.

Смартфонот Vivo Pro V17 го прикажува 6.59-инчниот S-AMOLED екран кој поддржува целосна HD резолуција + 1080 x 2440 пиксели. Екранот V17 Pro е вграден со читач на отпечатоци од екранот. Мобилната платформа Snapdragon 675 е под капакот. Слушалката ќе доаѓа со 8 GB RAM меморија. Слушалката ќе биде опремена со оригинално складирање од 128 GB. Андроид 9, оперативен систем за пита, FunTouch OS 9 UI, базиран на уредот, се вчитува на уредот. Ова ќе се напојува со батерија од 4.100mAh.

Vivo V17 Pro

Во поврзаните вести, сертификатот за NBTC од Vivo Mobile 1910 во Тајланд откри дека овој број на моделот припаѓа на претстојниот Vivo V17 Pro. Минатиот месец, Vivo Mobile 1910 беше забележан во Geekbench каде што откри дека има чипсет Snapdragon 675, 6 GB RAM и Android 9 Pie OS. Затоа, можно е компанијата да издаде V17 Pro верзија од 6 GB RAM меморија.

Фабриката за гласини не откри информации за цената на Vivo V17 Pro. Snapdragon 675 SoC напојуван од Vivo V15 Pro беше претставен во февруари со цената на РС. 28.990 во Индија. Затоа, можно е V17 Pro да се вреднува околу РС. 30.000. Овој паметен телефон исто така се очекува да дебитира на пазари како Индонезија и Европа во блиска иднина.

(извор 1, 2)