Vivo Z1X со три 48 мегапикселни фотоапарати ќе дебитира во Индија во првата недела од септември

Vivo Z1X со три 48 мегапикселни фотоапарати ќе дебитира во Индија во првата недела од 1 септември

Гласините претходно откриваат дека Виво Индија се подготвува да лансира нова Z серија во земјата. Се шпекулира дека може да биде мобилен телефон како Vivo Z1 Pro што беше објавен во јули. Ексклузивни информации од „Смарт при“ открија дека мобилниот Виво наводно ќе дебитира во првата недела од септември како „Виво Z1X“

Според овој нов извештај, Vivo Z1X може да се претстави како подобрена верзија на Vivo Z1 Pro. Сензорот од 48 мегапиксели во конфигурацијата со три фотоапарати ќе биде една од главните моменти на овој уред. Освен тоа, можеби нема многу разлика помеѓу Z1 Pro и Vivo Z1X, барем ништо од што не знаеме.

Се надеваме дека серијата Z од Виво ја носи продажбата преку Интернет. Гласините за Vivo Z1X се јасен показател дека компанијата сега работи на зголемување на продажбата на своите уреди преку мрежните канали.

Vivo Z1X со три 48 мегапикселни фотоапарати ќе дебитира во Индија во првата недела од 1 септември

Vivo Z1 Pro се карактеризира со најдобра вредност за парите и доаѓа со серија спецификации кои се доста избалансирани. Ова е поддржано од чипсет Snapdragon 712 и во моментот е достапен во три варијанти во Индија, како што се складирање 4 GB RAM + 64 GB, 6 GB RAM + 64 GB меморија и 6 GB RAM + 128GB меморија. Овој телефон има Full HD + 6,5 инчен екран. Има конфигурација на три фотоапарати што се состои од главен сензор од 16 мегапиксели, леќи со широк агол од 8 мегапиксели и сензор за длабочина од 2 мегапиксели. Ова се напојува со голема батерија 5000mAh. Цената за варијантата со најниска RAM меморија и конфигурација на складирање е 14.990 РС (210 $ – 189 €). Додека најголемата варијанта чини 18.990 РС (266 $ – 239 €). (Извор)

Дали мислите дека така мојот Vivo успеа да ја зголеми продажбата на индискиот пазар со почетокот на серијата Z?