WhatsApp веќе не работи на Виндоус Телефон од 31 декември

WhatsApp веќе не работи на Виндоус Телефон од 31 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ако имате Windows Phone, треба да знаете дека од 31 декември WhatsApp ќе престане да работи на вашиот паметен телефон. Еве што да направите и кои паметни телефони да ги купите

WhatsApp не работи на Виндоус Телефон

Веста е веќе некое време во воздух, но сега таа стана официјална и крајниот рок се приближува.

Од 31 декември 2019 година WhatsApp ќе престане да работи на паметни телефони со систем Windows Windows или Windows 10 Mobile.

Ова значи дека сите корисници кои поседуваат паметен телефон со Виндоус Телефон тие веќе нема да можат да испраќаат и примаат пораки на WhatsApp од тој датум. Патем, секогаш од тој датум, WhatsApp ќе биде отстранет од продавницата за апликации Виндоус Телефон и затоа никој веќе нема да може да го преземе.

Изборот на развивачи на WhatsApp е разбирлив: Виндоус Телефон е мртов и напуштен оперативен систем, без надградби и без корисници, така што нема смисла да се продолжи со ажурирање и поддршка на апликација посветена на оперативен систем што нема иднина.

Сепак, ова е веќе направен избор за друг оперативен систем: WhatsApp ќе престане да работи на iOS 7 (за iPhone) и на Android 2.3, иако искрено се сомневам дека сè уште има некој околу кој користи вакви стари верзии на овие оперативни системи.

И кој има Windows Phone што треба да направи?

Едноставно: дојде време сменете го телефонот.

После се Виндоус Телефон е оперативен систем со неколку години на раменицистар, веќе не е ажуриран и напуштен од самиот Microsoft.

Ако имате уред со овој оперативен систем, најдоброто нешто што треба да направите е да го напуштите се појавува телефон со Android или iOS.

И ако сè уште немате јасни идеи, не знаете кој телефон да купите или ви треба совет за најдобриот паметен телефон Андроид да купи како вредност за парите, не грижи се, ние сме тука да ви помогнеме.

Всушност, објавивме статија, која секогаш ја одржуваме во тек, во која сме собрале список на најдобри паметни телефони што треба да ги купите според опсегот на цени: Најдобри паметни телефони со Android

Благодарение на нашата листа ќе можете да пронајдете совршен паметен телефон за вашите потреби, без оглед на вашиот буџет.

И, ако сè уште имате сомнежи или прашања, се што треба да направите е да оставите коментар на овој напис, ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!