WhatsApp отклучува со отпечатоци и лична карта со следното ажурирање за Android …

WhatsApp отклучува со отпечатоци и лична карта со следното ажурирање за Android ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Следното ажурирање на WhatsApp за iOS и Android ќе воведе отклучување преку отпечатоци од прсти и лична карта. Обидете се со верзијата Бета на Android со инсталирање на датотеката АПК

WhatsApp се отклучува со отпечатоци и лична карта со следното ажурирање за Android и iOS

Со бета верзија 2.19.3, WhatsApp за Android, но и за iOS, воведува отклучување преку отпечатоци од прсти или лична карта. Всушност, во најновата верзија, достапна и во бета фаза, тимот на WhatsApp додаде можност за пристап до апликацијата и автентикација користејќи го отпечатокот од прст на Android и Face ID на iOS.

Тоа е многу корисна новина што ви овозможува зголемување на безбедноста и приватноста, за да не обезбедите пристап до апликацијата ако немате поголемо овластување дури и со отклучен паметен телефон.

Иако е на Функцијата Android веќе е присутна во верзијата Бета, за iOS е сеуште во почетната фаза на тестирање, во алфа-верзијата, и затоа ако за Android може доаѓањето на автентикација со Impronta наскоро да пристигне, за iOS може да потрае неколку недели.

Опцијата ќе се активира со одење до Делот за приватност на апликацијата, а на iOS и Android ќе може да се најде гласот Побарајте ID на допир е Побарајте лична карта да се зголеми приватноста на WhatsApp.

Секако функција што многу ми се допаѓа, а тоа ќе го направи најстрашниот за приватноста среќен, како и јас.

Преземете и инсталирајте WhatsApp Бета

Функцијата ќе биде достапна во идно ажурирање, но натаму Андроид ти можеш пробајте ја Бета-верзијата со прегледување на следниве врски:

Преземете ја APK WhatsApp Бета од Google Play Store

Преземете ја APK WhatsApp Бета од АПК Огледало

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!