WhatsApp се враќа на Плаќање. Еве WhatsApp злато

 WhatsApp се враќа на Плаќање.  Еве WhatsApp злато

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Останете уверени дека сето тоа е измама што деновиве се врти многу на мрежата и во моментот нема платена верзија на WhatsApp Gold

WhatsApp се враќа на Плаќање. Еве WhatsApp злато

Секогаш и тогаш тој се враќа со глас што ќе го види Платени WhatsApp и иако има такви проекти, во моментот сите новости што одат наоколу се сами измами е Лажни вести.

Она што ќе го видиме е фантом WhatsApp злато, кое би имало ексклузивни функции и очигледно е платено. Очигледно, сето тоа е едно бивол добро до добро со убав вирус скриен, очигледно и лажен.

Платени WhatsApp и чудниот случај на WhatsApp злато

Непотребно е да се каже, тоа е уште едно друго синџир на Свети Антониј, и нема верзија на WhatsApp злато кој би испратил вирус испратено преку видео. Пораката што ќе ја добиете е следнава:

Денес радиото зборуваше за WhatsApp Gold и тоа е вистина. Има видео што ќе биде објавено утре на WhatsApp и се вика Мартинели. Не отворај го. Вклучува во вашиот телефон и ништо што не правите ќе го реши. Раширете го зборот ако знаете некого. Ако добиете порака за ажурирање на Whatsapp Gold * Не отворајте го! Тие штотуку објавија дека вирусот е сериозен. Испратете го на сите.

Очигледно е едно убава и добра бивол, и како Фејсбук, WhatsApp веќе обезбеди поопремена верзија наречена WhatsApp Business, посветена на компаниите.

Потоа, следува втора порака што исто така циркулира во овие денови напишана од двајца основачи на фантоми WhatsApp, Енди и hон, кој би го објавил тоа WhatsApp ќе стане платено, добро 1 евро месечно, и очигледно ова е исто така едно измама.

Во овој случај, пораката што ќе ја добиете е следнава:

Сабота наутро whatsapp ќе стане платен! Ако имате најмалку дваесет контакти, испратете ја оваа порака до нив. Така, ќе испадне дека сте чест корисник и вашето лого ќе ви стане сино и ќе остане бесплатно (тие зборуваа за тоа до вестите). Whatsapp ќе чини 0,01 евра по порака. Испратете го на десет лица “.

„Здраво, ние сме Енди и Jonон, директорите за Whatsapp. Пред неколку месеци ве предупредувавме дека од ова лето whatsapp веќе нема да биде бесплатно; ние секогаш го правиме она што го зборуваме, всушност, комуницираме дека од денес Whatsapp ќе чини 1 евро месечно. Ако сакате да продолжите да ја користите вашата сметка бесплатно, испратете ја оваа порака на 20 контакти во вашата адресарница, доколку го направите, ќе добиете текстуална порака од бројот: 123 # 57 и ќе ве информираме дека whatsapp за ВАС е бесплатен !!! ВИ БЛАГОДАРАМ…. и ако не верувате во тоа, проверете го на нашата веб-страница (www.whatsapp.com). ДОБРО.

П.С: кога ќе направите, светлината ќе се претвори во сина боја (ако не ја испратите, агенцијата Whatsapp ќе ги активира трошоците).

Како да ги проверите бафалоите?

Затоа, не верувајте во пораките кои се испраќаат како ланец, не ги проследувајте и прво распрашајте се на Интернет, на сигурни сајтови, дали WhatsApp навистина ќе стане платен. Копирајте и залепете ја пораката добиена на Google за да откриете дека тоа е речиси сигурно измама.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!