WhatsApp ќе спречи додавање на сите групи без наша согласност

WhatsApp ќе спречи додавање на сите групи без наша согласност

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

WhatsApp наскоро ќе воведе поставка што ќе ги спречи корисниците да ги додаваат своите контакти во групи без согласност ако корисникот ја активира оваа поставка

WhatsApp ќе спречи додавање на сите групи без наша согласност

Кој меѓу вас не е дел од барем еден Група на WhatsApp? И колку од вас биле додаде во Групацијата без да стори ништо? Секој, бидејќи до денес секој може да создаде група WhatsApp и да додаде каков било контакт без тоа да има можност да одбие или да спречи додавање во групата.

Оваа можност повеќе нема да биде достапна наскоро, бидејќи тимот на WhatsApp е подготвен да воведе удобен поставување, тоа ќе ве спречи да бидете додадени во сите групи ако прво нема согласност од самиот корисник со испраќање на Приватна покана.

Значи, WhatsApp ќе ги блокира поканите за групи автоматски, а наскоро ќе можеме да ја активираме опцијата во поставките за апликација, што ќе ви овозможи да избегнете додавање во групи без претходно да ја примиме официјалната покана.

Значи, веќе не можеме да се ставиме на средина во групи со странци или без наша согласност, затоа што со следното издание на ажурирањето WhatsApp ќе можеме да ја активираме поставката што предвидува блокирање на покани за групи со автоматско вметнување, доколку не се претходно одобрени .

Willе биде можно да се избере од трите достапни опции, дозволувајќи им на секој да ве додаде во група, да даде дозвола само за нивните контакти или на некој и ако корисникот што сака да ве додаде во Групацијата нема дозвола, ќе мора испратете официјална покана директно до корисникот кој затоа ќе има право да прифати или одбие.

Оваа одлика е многу корисна за одземање на вознемирувачите и луѓето кои создаваат групи како да нема утре со блокирајте директно од страна на корисникот за да не бидат поканети и додадени во Групи без согласност.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!