WhatsApp, Facebook и Instagram down down 14 април: Повторно !!!

WhatsApp, Facebook и Instagram down down 14 април: Повторно !!!

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Веќе неколку часови, денес 14 април 2019 година, сите апликации на Фејсбук и Ко се изоставени со Фејсбук, Фејсбук Месинџер, Инстаграм, па дури и WhatsApp се намалени неколку часа и немаме официјални вести

WhatsApp, Facebook и Instagram down down 14 април: Повторно !!!

Нов бран на дефекти за Фејсбук и сите други апликации од истата компанија како Whatsapp е Инстаграм, што веќе неколку часови не покажаа знаци на живот, во некои области на светот и пред сè во Италија, Велика Британија и Грција, како и неколку европски земји.

Сите апликации не работат, спречувајќи пристап до домот и апликацијата, како и употреба на сите достапни функции. На пример Фејсбук дури и не го вчитува домот, како од паметни телефони, така и од веб, Whatsapp дури и не испраќа пораки со тоа што цело време останува во часовникот, Инстаграм не го вчитува потокот e Facebook Messenger не е во состојба да испрати никаква порака и пристап до платформата.

После падот на WhatsApp, Instagram, Фејсбук е Гласник многу корисници се обраќаат за да го следат статусот на прекини Твитер користејќи го хаштаг #WhatsAppDown, #FacebookDown е # ИнстаграмДаун.

Во моментот нема никој официјална нота од Фејсбук што не објави дека распространетата проблеми до апликациите на екосистемот на Фејсбук, а можеби и како минатиот 13 март тие би можеле да бидат предизвикани од ажурирање и промена на конфигурацијата на серверите, што може да го врати целиот објект на колена неколку часа по само еден месец.

Има такви што имаат на мрежата хипотезираше напад на ДДОСсо оглед на тоа што симптомите на нападот беа голема нестабилност и делумно функционирање на различните функции и нема да изгледа како резултат на проблеми на серверите по хакерски напад.

На Твитер, читате коментари кои сè уште покажуваат проблеми со пристапот и делумно нефункционални функции, а исто така покрај хакерскиот напад, многумина се сомневаат дека проблемите се исто така заради работата на обединување на системите за пораки помеѓу Instagram, Messenger и WhatsApp, што може да има застрашувачко влијание врз програмирањето на Facebook.

еве го порака што ќе се појави ако се обидете да пристапите до Фејсбук од прелистувачот:

Ажурирајте

Од 15 и 15 се чини дека се вратиле и функционираат без проблеми. Можеби тоа ќе биде уште едно ажурирање на ненајавените сервери или некои проблеми во некои конфигурации што создадоа проблеми.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!