WiFi пристигнува на Вуелинг летови: цена и како работи

WiFi пристигнува на Вуелинг летови: цена и како работи

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Вуелинг го активира Wi-Fi-овиот авион за пристап до Интернет, стапки помеѓу 2 и 9 евра. Сè што треба да знаете за WiFi на авион на Vueling авиони

WiFi Vueling

Од денес има уште една причина да летаме Волшебство (покрај многу достапни цени): авиокомпанијата всушност објави дека има активирана е WiFi услугата на одборот за патниците !.

Ова значи дека ако летате со Vueling, можете да се поврзете на WiFi на одборот да продолжите да сурфате, да работите или да користите Интернет дури и додека сте во авионот. Фантастично.

Ајде да ги видиме сите детали за оваа интересна иницијатива што штотуку ја покрена Вуелинг.

WiFi на одборот Vueling: како работи?

WiFi-врската на авионот ќе овозможи низ цела Европа да уживаат во постојана ширина на опсег за сурфање и изврши други активности на Интернет.

Во моментот само 5 авиони во флотата (вкупно 120) имаат компатибилна опрема, но постепено имплементацијата ќе влијае на сите.

„Во наредните месеци, технологијата ЕАН (Европската авијациска мрежа) – понудена од Инмарат, една од водечките компании во мобилните сателитски услуги (ССМ) и Дојче телеком – ќе биде достапна на целиот флота“, објаснува Вуелинг.

„Оваа технологија, специјално дизајнирана да ги задоволи потребите на европската авијација, нуди една постојана широкопојасна врска со летот низ цела Европа, со што на корисниците им дава удобно и сигурно искуство во летот “.

Колку WiFi чини во авион Вуелинг?

очигледно на одборот WiFi ќе се наплаќа.

Willе се очекуваат 3 тарифи а регистрацијата ќе се бара само прв пат (на следните летови ќе биде доволно да се најавите). Говорејќи за трошоци, ние ги имаме овие цени:

  • “Летај и разговор” “, основен пакет со цена помеѓу 2 и 3 евра идеален за оние кои сакаат да управуваат со системи за е-пошта и разговор
  • „Летај и сурфај“, со цена помеѓу 3 и 5 евра, опција за патниците кои сакаат да ги разгледаат и да ги откријат најновите вести во лет
  • „Летај & повеќе“, со цена помеѓу 6 и 9 евра за оние кои сакаат да уживаат во стриминг содржина без да се откажат од ништо за време на летот

Останува да се види дали пакетите се разликуваат во вклучената GB навигација, во брзината на навигација или во двата фактори.

Два збора за Vueling

Вуелгинг денес управува со 80 правци кои заминуваат од 17 италијански аеродроми, вклучувајќи го Рим Фиумичино, втор меѓународен центар на авиокомпанијата.

Вуелинг е дел од ИАГ, една од главните воздушни групи во светот: во целата своја мрежа, Вуелинг е оперативен во целост со над 330 правци до повеќе од 120 дестинации низ цела Европа, Блискиот исток и Африка.

Авиокомпанијата има флота од 120 авиони А319, А320, А320нео и А321.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!