Xiaomi ги дебитира Redmi Note 7 Pro и Note 7S во Astro White

redmi note 7 white variants

Кога станува збор за телефони со среден опсег и буџетски производи, постои една марка што потрошувачите имаат тенденција да ја сакаат во Индија – Xiaomi. Кинескиот бренд успеа да заземе многу голем удел на пазарот на паметни телефони заради својата брза итерација и многу конкурентни цени. Неодамна, марката започна Редми К20 и Redmi K20 Pro, што не само што се некои од најдобрите телефони што изгледаат на пазарот, но исто така спакува и импресивни спецификации. Исто така, постои и Redmi Note 7 Pro кој успеа да собере одлични возбудувања во оваа земја и сега се чини дека Xiaomi сака да зачине Redmi Note 7 Pro и Redmi Note 7S со лансирање на нова варијанта на бои.

Redmi Note 7 Бела варијанта серија

Redmi Note 7 Pro е на пазарот веќе скоро 5 месеци, но дури и сега останува популарен кај корисниците и на врвот на јазикот на многу потрошувачи. Сега изгледа дека Xiaomi се подготвува за лансирање на нова варијанта на мобилни телефони. Што се однесува до новиот тизер, објавен од марката, можеме да бидеме сигурни дека Xiaomi го сигнализираше дебито на Redmi белата варијанта. Забелешка 7 серии. Да се ​​потсетиме, пред само неколку недели, Редми ја објави варијантата на белата Месечина на Redmi Note 7 Pro во Кина. Сега во нов чекор, објави Xiaomi Астро Вајт варијанти на Redmi Note 7 Pro и Redmi Note 7S.

Вреди да се одбележи дека Xiaomi во моментот прави само мали најави за белата варијанта на серијата Redmi Note 7 и неговите пред-нарачки, а нема индиции за цената на мобилниот телефон. Сепак, можноста за бела варијанта може да се вреднува иста како и другите варијанти. Во моментов, знаеме дека Redmi Note 7 Pro ќе биде уред кој секако ќе дојде во бело, со што ќе го освежи животот на телефонот на пазарот. Кога гледаме во приколката, можеме да видиме дека овој телефон е опремен со рефлективен бел премаз, што е дефинитивно многу интересно. Xiaomi најави дека ќе ги започне пред-нарачките за White Redmi Note 7S и Redmi Note 7 Pro на полноќ во 12:00 часот на 8 август.

ПРОЧИТАЈТЕ: WhatsApp конечно воведува често пренасочени ознаки по една година тестирање

Redmi Note 7 Спецификации и одлики на про

Нема сомнеж во фактот дека варијантите на белите телефони се чуваат на повисок пиедестал заради нивниот естетски привлечност кај купувачите. Како такво, воведувањето на белата варијанта на Redmi Note 7 Pro дефинитивно ќе му помогне на Xiaomi да импресионира повеќе купувачи. На задниот дел, на пазарот има и други телефони како Redmi X кои дебитираа и во белата варијанта и цената во износ од 16999 Rs, така што одговара на врвната варијанта на Redmi Note 7 Pro. Со тоа да се каже, Redmi Note 7 Pro сè уште останува еден од најдобрите телефони од средната класа во категоријата 15,000 РС благодарение на Snapdragon 675 SoC, батеријата 4.000 mAh и сензорот за камера од 48 MP. Xiaomi исто така се шпекулира дека работи на својата Note 8 Redmi и се чини дека марката можеби е веќе близу до лансирање телефон во Кина.