Xiaomi ги потврдува Redmi Note 8 и започнувањето на Redmi TV на 29 август

Avatar
Xiaomi официјално го потврди лансирањето на 70-инчниот паметен телевизор на 29 август во Кина. Гласини велат дека Redmi Note 8 исто така ќе биде лансиран истиот ден. Извршниот директор на компанијата Xiaomi, Леи Јун, неодамна дистрибуираше постери за претстојното започнување на телевизијата Редми. Во основа, Redmi Note 8 е наследник на Redmi Note 7. Xiaomi ги потврдува Redmi Note 8 и започнувањето на Redmi TV на 29 августНекои гласини велат дека Redmi Note 8 ќе дојде со камера 64MP, но компанијата не откри детали за истата работа. Минатиот месец Редми потврди дека работи на телефон со камера 64MP кој ќе користи ГМ сензори на Samsung. Ваибинг минатата недела потврди дека телефонот со камера Redmi 64MP е во масовно производство.

Постојат шпекулации дека Телевизија Редми веројатно ќе биде поевтина од Mi TV. Ова може да биде 4K телевизор со поддршка за HDR, UI Patchwall, аудио Dolby + DTS и поддршка за Bluetooth Voice Remote.

Во друг пост, Леи Јун откри некои информации за Redmi Note 8 дека тој ќе има „подобри можности на фотоапаратот, подолг век на траење на батеријата, повисок однос на екранот до тело и поудобно чувство“. Редми исто така потврди дека телефонот со камера 64MP ќе доаѓа со четири камери на задниот панел. Лу Ваибинг исто така рече дека веќе користел слушалки. Redmi Note 4 може да има 6,2 HD + екран со точка-капка точка, А Окта-јадрен процесор 2,0GHz, 4 GB RAM меморија, 64 GB меморија за проширување и батерија од 5000mAh. Опциите за поврзување може да вклучуваат Dual SIM, VoLTE, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 5.0, GPS со A-GPS, GLONASS и микро-USB порт.

Телевизијата Редми се очекува наскоро да започне во Индија. Ова, најверојатно, ќе биде најдобриот паметен телевизор по прифатлива цена. Redmi Note 4 има неколку одлични спецификации и, соодветно на тоа, дефинитивно ќе стане еден од најдобрите продавачи на паметни телефони. Исто така, се очекува наскоро да биде лансиран во Индија.


НОВО