Xiaomi го задева пристигнувањето на Redmi 9A со две камери и батерија од 5000mAh

Xiaomi Menggoda Kedatangan Redmi 9A Dengan Dua Kamera dan Baterai 5000mAh

Војната помеѓу Реалме и Редми нема да заврши во скоро време. Еден час пред започнувањето на C3 Realme во Индија, Редми најави пристигнување на „Смартфон Деш Ка Дамдаар“ што би можел да биде Редми 9А. Xiaomi го лансираше Redmi 8A пред само три месеци и компанијата го освежи со Redmi 9A. Тоа, рече, компанијата не го потврди лансирањето на Redmi 9A, но користената ознака и спецификациите го сигнализираа пристигнувањето Редми 8А наследник Да се ​​потсетиме, ова ќе биде трет телефон на серијата Редми А за помалку од една година; Благодарение на интензивната конкуренција на индискиот пазар, Xiaomi се обидува да ги понуди најдобрите трендови на пазарот. Redmi 9A ќе дојде со двојна задна камера за да го земе C3 Realme кој ќе нуди поставки за двојна задна камера со 12MP + 2MP. Редми 9А ќе биде официјален на 11 февруари 2020 година, заедно со новата категорија на производи Редми.

Лансирање на Xiaomi Redmi 9A на 11 февруари: Што знаеме досега

Xiaomi создаде страница за настани на Mi.com што открива некои претстојни клучни спецификации Редми 9А. Сите серии телефони на Redmi пристигнуваат со една камера на задниот дел, но центарот на вниманието на Redmi 9A ќе биде двојна поставка на задната камера. Xiaomi рече дека телефонот ќе понуди „Dumdaar Camera“ за совршени портрети што укажуваат на присуство на сензор за секундарна длабочина. Компанијата сè уште може да го користи главниот сензор Sony IMX363 12MP на Redmi 9A.

Слично на Редми 8А, на Редми 9А исто така ќе понудат батерија 5000mAh и дизајн Aura Wave Design за подобар вкус и зафат. Xiaomi може да лансира нова варијанта во боја на Redmi 9A во споредба со Redmi 8A.

Лансирање на Redmi Power Bank со Редми 9А

Управниот директор на Xiaomi India, Manu Kumar Jain на Твитер изјави дека компанијата ќе има две изненадувања за корисниците. И една од нив е Редми енергетска банка. Како што објавивме вчера, Редми Индија ја задева својата Енергетска банка во земјата и на страната за настани се прикажува „Лансирање на нова категорија“.

Во Кина, Редми е независна марка и лансираше неколку Енергетски банки. Сега, Редми Индија ја носи истата Енергетска банка на индискиот пазар, но точните детали засега не се познати. Willе чуеме повеќе за производот во наредните денови, а цените ќе бидат откриени за време на настанот за лансирање на 11 февруари.