Xiaomi го лансира Smave мини-бричот за 99 јуани (14 $)

Xiaomi meluncurkan perangkat cukur mini Smate seharga 99 yuan ($ 14) 1

Компанијата „Smate“, која е вклучена во еколошката мрежа кај Xiaomi, е вклучена во потрагата по жилети за домаќинства. Компанијата е одговорна за производство на најпродавани преносни електрични бричење во MIJIA и неколку други уреди. Компанијата издаде уште еден брич наречен Smate Mini Smooth уред за бричење.

Овој уред доаѓа во компактна големина и има облик на сапун. Надворешниот случај е направен од мека гума, која му дава на уредот анти-лизгачки својства. На уредот има копче за напојување.

ИЗБОР НА УРЕДНИЦА: Vivo iQOO Pro 5G со број на модел V1916A се појавува во тестот AnTuTu

Главата за сечење на тркалезен тип R се користи за изолирање на кожата од директен контакт со главата за сечење. Покрај тоа, заситените заби од двете страни можат да го омекнат бричење без оштетување, а исто така да ја заштитат кожата од мазност. Многу тенок, широк лебдат жилет може да ја избричи кратка коса. Уред за бричење измами

Овој уред има класа на заштита IPX7, што значи дека е заштитена од кратко потопување во вода за помалку од 30 минути и до длабочина помала од 1 метар. Овој дизајн го прави употреблив дури и кога се туширате. Овој уред е опремен и со USB Type-C интерфејс за полнење. Ова може да обезбеди доволно енергија од батеријата, што може да трае до 1 час кога се наполни еден час.

Овој мини брич доаѓа со 99 јуани (14 долари). Достапно во розова и сина боја.

Следна: Излезе датумот за лансирање за OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro

(извор)