Xiaomi може да се пофали со батеријата Redmi Note 8 Pro: 40% по 2 дена употреба!

Xiaomi membanggakan baterai Redmi Note 8 Pro: 40% setelah 2 hari penggunaan!

Redmi Note 8 Pro и 4500 mAh батерија

Како и во претходните прилики, сопствениот претседател на Xiaomi, Лин Бин, сподели детали преку својата сметка на Weibo. Менаџерот објави скриншот на екранот каде можеме да ја видиме употребата што му ја даде на неговиот Redmi Note 8 Pro во изминатите … 2 дена. Сепак, вистинското изненадување доаѓа кога гледаме дека по 48 часа користење на телефонот, уредот сè уште го има 40% батерија. Скоро половина!

Redmi Note 8 Pro користи батерија

Во вашата историја на потрошувачка, можете да видите како ја користевте мрежата 4G цело време, исто така, од WiFi конекција и, иако на почетокот на тестот не се вклучи премногу на екранот, последните часови се чини дека го користеле уредот со интензитет (во тоа време највидливата потрошувачка на енергија).

Redmi Note 8 Pro карактеристики: TOF камера?

Redmi Note 8 Pro

Иако има уште неколку дена пред да се претстави уредот, Xiaomi потврди дека ќе биде потребно време течен систем за ладење За контрола на внатрешната температура. Овој систем за ладење ќе ја намали топлината што ја создава процесорот, процесорот што Лу Ваибинг, менаџер на марката ги откри преку слики објавени на неговата сметка на Weibo. Според Weibing, Redmi Note 8 ќе се зголеми а Snapdragon 665додека Redmi Note 8 Pro ќе избере a Хелио Г90Т од Медијатек.

Од друга страна, исто така е познато дека овој уред ќе има конфигурација на 4 задни фотоапарати во линеарен формат кој ќе го контролира сензорот од 48 мегапиксели во случајот со Редми. Забелешка 8 и 64 мегапиксели за Redmi Note 8 Pro. Овој сензор ќе го плати Samsung, затоа што ќе се соочиме со ново ISOCELL со што само ќе се зголеми поклопецот од овој нов терминал со ниска цена. Дури и да е така, една од последните слики споделени од Редми на неговиот официјален профил на Веибо се чини дека покажува дека Redmi Note 8 Pro ќе има камера што може да биде од типот ТОФ ако ги земеме предвид димензиите на леќите и поставеноста под блицот. Е видиме како завршува.

Имајќи го предвид системот за ладење на течноста и процесорот користен во верзијата Pro, можно е Редми да го претстави овој модел како опција за игра за оние кои бараат мобилен телефон за играње. Сепак, се чини дека тие работат многу комплетен терминал, а официјалното објавување на цените ќе обезбеди шлаг на тортата.

Дали Редми ќе пристигне на Note 8 Pro во Шпанија?

Се чини дека разликата помеѓу нормалната верзија и верзијата на Redmi Pro Note 8 ќе биде важна, или во најмала рака, впечатлива. Сепак, интересно е што во оваа прилика Xiaomi ќе се осмели да ги донесе најважните модели на шпанскиот пазар, затоа што се сеќаваме дека со претходната генерација тие решија да ја вклучат само нормалната верзија на Редми. Забелешка 7 на каталогот. Овој пат, историјата може да се повтори, иако мора да почекаме официјална потврда за да започне да стане тажна.