Xiaomi Black Shark 2 Pro е официјален и тоа е она што го знаеме

Xiaomi Black Shark 2 Pro sudah resmi dan inilah yang kami ketahui

Паметните телефони се фокусираат на искуството на гејмерите, тие се здобија со голема важност во последните години, така што разни брендови се обидуваат да се позиционираат во регионот. Тоа се случи Ксиооми и вашиот уред Црна ајкула 2 про, кој насликал една од најсилните оваа година.

Црна ајкула, независно, но вкоренето Ксиооми, презентирајќи го својот втор паметен телефон во 2019 година, е еден од ретките интегрирање на еволуцијата на најсофистицираните процесори на Qualcomm.

Ние ви ги покажуваме сите технички карактеристики подолу:

Карактеристики на црната ајкула Xiaomi 2 Pro

Екран 6,39 инчи АМОЛЕД. Осветленост до 430 nits. Фреквенција од 240 Hz, Full HD + 1080 x 2340
Процесор Qualcomm Snapdragon 855 Plus
Adreno 640 графички процесор
Течноста за ладење 3.0
RAM меморија 12 GB LPDDR4x
РОМ 128/256 GB UFS 3.0
Камера Двојна задна камера 48 MP + «Теле» DE 13 MP.
Преден дел: 20 MP f / 2.0
Батерија 4.000 mAh со 4+ QC брзо полнење од 27 W
Безбедност Читач на отпечатоци од екранот
Операционен систем Андроид 9 нога под МИУИ
Другите Независен чип за обработка на слика, двојна антена, TrueView дисплеј, Magic Press, стерео аудио
Цена 12 GB RAM и 128 ROM (околу 390 евра)

Телефонот 2 на ASUS ROG има датум на издавање и ги прикажуваме сите детали

Како што можете да видите, овој паметен телефон прави многу извонреден скок во однос на неговиот претходник. Иако екранот има многу слични карактеристики, екранот Црна ајкула 2 про зголемена стапка на ажурирање, што се претвора во тактилен одговор од 34,7 милисекунди за да се оптимизира искуството со видео игри.

Едноставно кажано, секоја титула ќе тече многу брзо за да се игра удобно, без да се чека за преземената акција.

Покрај Qualcomm Snapdragon 855+ и 12 GB RAM меморија, овој уред е опремен со UFS 3.0 технологија која нуди голема брзина на читање и запишување.

Ако корисниците не се задоволни од функциите што се фокусираат на искуството за игри, тогаш тие можат да го искористат подобрувањето на нивните камери кои не се далеку од другите напредни уреди на пазарот денес.

Ова е најмоќниот паметен телефон Андроид досега во 2019 година

Цена и достапност на Xiaomi Black Shark 2 Pro

Лошата вест е, на почетокот, Xiaomi Black Shark 2 Pro Willе излезе во продажба само во Кина од 2 август и иако неговото пристигнување во други региони сè уште не е потврдено, некои преседани на брендот нè натера да размислиме дека ќе се случи во иднина.

Верзијата со 128 GB со 12 RAM меморија може да чини 390 евра (околу 8.300,00 MXN) и уред од 256 GB ќе чини 450 евра (9,600,00 MXN).

Сепак, цените ќе се променат во зависност од регионот (доколку се продолжи достапноста).

Која видео игра ќе ја користите од овој паметен телефон? Xiaomi Black Shark 2 Pro?

Следното видео можете да го видите за да дознаете повеќе за паметните телефони дизајнирани за искуство во гејмер.

Влезот Xiaomi Black Shark 2 Pro е официјален и ова е она што го знаеме за прв пат беше објавено на страната.