Xiaomi Mi 9 пристигнува на Amazon за 449 евра

Xiaomi Mi 9 пристигнува на Amazon за 449 евра

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Xiaomi Mi 9 веќе е достапен на Amazon во 6/64 GB верзија со 449 евра. Дали сакате да го купите Xiaomi Mi 9 во Италија? Еве колку чини на Amazon

Xiaomi Mi 9 на Амазон Италија

Претставено пред само неколку дена во Кина, Xiaomi Mi 9 веќе пристигна на Амазон Италија по цена од само 449 евра.

Искрено очекував да морам да почекам неколку недели пред да можам да ги фатам рацете на овој интересен паметен телефон, но за среќа морав да се преведам: за неколку дена Xiaomi Mi 9 ќе биде достапен и во Италија и НЕ ќе се увезува, со предност да понуди целосна поддршка за групата 20 и да го спакува европскиот полнач.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Новиот врв на паметниот телефон од опсегот од Xiaomi всушност е достапен неколку часа натаму Амазон Италија во Европска верзија по многу интересна цена: само 449 евра за верзијата со 6 GB RAM меморија и 64 GB внатрешна меморија.

Не е највисоката верзија на Xiaomi Mi 9, но сепак мислам дека има RAM, внатрешна меморија и процесор доволно моќен за да понуди перформанси прилагодени на потребите на повеќето корисници.

И тогаш да не заборавиме дека цената е супер интересна: врв од опсегот од 450 евра не се гледа секој ден!

Единствената „лоша страна“ е дека испораките ќе започнат од 28-ми февруари, сепак за неколку дена.

Доколку сте заинтересирани да купите Xiaomi Mi 9 во Италија директно од Amazon (со сите потребни гаранции), еве ги директните врски за претходно нарачување на уредот, кој ќе пристигне во вашиот дом за неколку дена.

Ажурирајте: цената во моментов исчезна и паметниот телефон не е ни во претходна нарачка. Не знаеме што се случи, но ќе ја ажурираме статијата што е можно поскоро (а можеби и цената).

Xiaomi Mi 9 достапно е на Интернет на Амазон за 449 евра.

Па, кој веќе го нарачал Xiaomi Mi 9 директно од Amazon?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!