Xiaomi Mi 9 Lite: ќе дојде кај нас на 16 септември

Xiaomi Mi 9 Lite: akan datang kepada kami pada 16 September

Xiaomi Mi 9 Lite: ќе дојде кај нас на 16 септември

Следниот ќе биде претставен официјално 16 септември нов член на семејството Ми 9, тоа Xiaomi Mi 9 Lite, што фундаментално потсетува на европската верзија на Mi CC9 (која треба да се продава во Италија како Xiaomi Mi A3).

Xiaomi Mi 9 Lite пристигна на 16 септември

Најавено дека станува збор за слика на постер објавена на официјалниот форум на компанијата каде беше потврдено дека Mi 9 Lite ќе стане официјален во Шпанија следниот понеделник и ќе има 32MP селфи камера и главниот сензор од 48 пратеник. Во низата каде членовите на заедницата c.mi.com споделуваат постери, оваа иницијатива повторно беше лансирана што ве поканува да ги споделите најдобрите фотографии направени од вашиот паметен телефон во опсегот Mi 9, имено Xiaomi Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T или Mi 9Т Про.

Меѓу другите спецификации на следниот уред во успешната серија, се зборува за многу брза камера од 8 MP, со сензор за длабочина од 2 MP, чипсет Qualcomm Snapdragon 710 и екран Супер АМОЛЕД произведен од Samsung од 6,39 инчи и FHD резолуција + 2.340 × 1080 пиксели. Како мене Mi CC9.

Доколку другите карактеристики одговараат на паметниот телефон на кинескиот производител што е негова основа, треба да има Mi 9 Lite дизајн без годишна возраст и шармантно, со конечни резултати добиени како резултат на употреба на литографска ласерска технологија и грбови кои варираат во тонот на гласот во зависност од аголот на самиот уред и како светлината ја погодува неговата површина.

Исто така се надеваме 6 GB RAM меморија и внатрешна меморија 64 или 128 GB. Трите задни фотоапарати мора да бидат опремени со сензор од 48 MP со големина на пиксели од 0,8 μm и отвор f / 1,79. предниот сензор од 32 MP мора да има големина на пиксели од 1.6μm и отвор од f / 2.0.

Батеријата мора да биде од 4.030 mAh со поддршка за брзо полнење од 18W. Исто така очекуваме NFC, Game Turbo 2.0, инфрацрвена порта, USB Type C, конектори аудио приклучок (Hi-Res), Bluetooth 5.0, microSD и читач на отпечатоци од екранот.