Xiaomi Mi 9 Pro 5G се покажува себеси во првиот тизер

Xiaomi Mi 9 Pro 5G menunjukkan dirinya dalam penggoda pertama

Во изминатите неколку дена Ксиооми беше објавено презентациски настан закажан за 24 септември каде што ќе објави нова марка Долгоочекуваниот Mi 9 Pro и MI MIX 4. За да се заврши овој настан, навистина полн со вести, ќе пристигне и Претстојната објава на MIUI 11 се заснова на Android 11 покрај започнувањето на новиот Mi TV.

Преместете да разговарате за двата паметни телефони што само ги спомнавме второ ќе биде преместено со а Процесор Qualcomm Snapdragon 855+ Последниот high-end SoC од американскиот гигант. Страничен приказ Mi 9 Pro ќе го донесе истиот панел AMOLED 6.3 “на Mi 9. Батеријата ќе биде во ред 4.000 mAh со поддршка за нови стандарди за безжично полнење Пополнете го Турбо Ми опслужена од кинеските домови во последните неколку недели.

Сите покриени со закривен дисплеј

Понатамошна потврда на листот за технички податоци конечно пристигна од првиот соборник за паметни телефони, објавен од менаџерот на марката на компанијата Цици Веи. Последниот е всушност го потврдува доаѓањето на Mi 9 Pro исто така со верзија која е компатибилна со 5G врски, благодарение на модемот X50 интегриран во процесорот Qualcomm Snapdragon 855+.

Ова е закачка објавена вчера на „Веибо“ од менаџер на брендови Цици Веи | Евосмарт.it

Со понатамошно апстракција на залагачот можеме да ја видиме целата предна линија, што сугерира усвојување на заоблен дисплеј. Не е првиот кинески бренд што одлучи во текот на изминатиот квартал со многу јасна крива. Особено тоа нов Vivo NEX 3 5G, претставено вчера, го повтори интересот за оваа техничка карактеристика што недостасува во последните неколку месеци.

Прочитајте исто така: Xiaomi го најавува Mi Charge Turbo: 30W безжично полнење

На кратко, ние сме соочени со се повеќе опиплива и интересна слика, дури и ако треба да видиме која ќе биде намерата на Xiaomi во врска со тргување со овој уред на нашиот пазар.

Xiaomi Redmi Note 7 16 cm (6.3

170,46 €

171,00 €

достапен

58 нови
од 163,00 €

3 употреба со почеток од 163,00 €

до 17 септември 2019 година 19:55 часот

Xiaomi Mi 9 Pro 5G се прикажува во првиот тизер 1

Amazon.it

Бесплатна испорака

Паметен телефон Xiaomi MI 9 SE, 64 GB, FHD екран + 5.97

303,90 €

достапен

14 нови
со почеток од 300,00 €

до 17 септември 2019 година 19:55 часот

Xiaomi Mi 9 Pro 5G се прикажува во првиот тизер 1

Amazon.it

Бесплатна испорака

Xiaomi Mi 9 16,2 cm (6,39

401,95 €

достапен

57 нови
со почеток од 396,00 €

1 се користи од 424,99 €

до 17 септември 2019 година 19:55 часот

Xiaomi Mi 9 Pro 5G се прикажува во првиот тизер 1

Amazon.it

Бесплатна испорака

Паметен телефон Xiaomi Mi 9T Pro од 6.39

431,48 €

достапен

6 нови
од 431,48 €

до 17 септември 2019 година 19:55 часот

Xiaomi Mi 9 Pro 5G се прикажува во првиот тизер 1

Amazon.it

Бесплатна испорака

Преку ГСМАрена