Xiaomi Mi 9 SE во Италија за 399 евра

Xiaomi Mi 9 SE во Италија за 399 евра

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Xiaomi Mi 9 SE официјално пристигнува во Италија: на продажба од 399 евра во италијанскиот Mi Stores. Каде да се купи Xiaomi Mi 9 SE во Италија? Колку?

Xiaomi Mi 9 SE Италија

Конечно, тука сме: Xiaomi Mi 9 SE се подготвува да биде официјално дистрибуиран на италијанскиот пазар.

Доаѓањето на Xiaomi Mi 9 SE официјално во Италија сега беше земена здраво за готово, потребна ни беше само потврда од компанијата и пред се за да ја видиме во италијанските продавници. И, конечно, пристигна долгоочекуваниот момент: без премногу прогласи или официјални соопштенија за печатот, Xiaomi Mi 9 SE неодамна се појави во некои италијански Mi Stores заврши со изложбен знак и продажна цена.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Xiaomi Mi 9 SE цена Италија

Директно од продавницата Арес Ми пристигнуваат првите слики од една Xiaomi Mi 9 SE достапен во Италија по цена од 399 евра за верзијата 6 GB RAM меморија е 128 GB меморија за складирање.

Сепак, пријавите за паметни телефони пристигнаа и на молови Mi Продавница на Наве де Веро во Местре и Валмонтон.

Накратко, Xiaomi Mi 9 SE полека пристигнува во разни италијански продавници, сега е официјално!

Сепак, ние секогаш зборуваме за моделот 6 GB RAM меморија и 128 GB меморија за складирање, додека сè уште немаме информации за достапноста на моделот за внатрешна меморија 64 GB.

Повеќе од фер цена за вистински врв на опсегот кој има свои компактни и компактни димензии што го прават одличен избор за сите корисници кои сакаат врв на опсегот Android без да трошат богатство и без да се свртат со ранец за да го држат паметниот телефон .

Разлики Xiaomi Mi 9 SE vs Xiaomi Mi 9

Се сеќаваме на тоа, во споредба со врвот на опсегот Mi 9, варијантата SE нуди покомпактен дисплеј (5,97 „наместо 6,39“), процесор Qualcomm Snapdragon 712 и најнова верзија на оперативниот систем Андроид.

Еве ги главните карактеристики:

  • 5,97 “Комплетен HD + 19: 9 AMOLED дисплеј, Corning Gorilla Glass 6
  • Оперативен систем Android 9 Pie со MIUI 10.2
  • Сензор за отпечатоци интегриран под дисплејот
  • SoC Qualcomm Snapdragon 712 @ 2.3GHz
  • 6 GB RP RAM меморија LPDDR4x
  • 128 GB внатрешна меморија UFS2.1
  • Дво-SIM конекција со 4G VoLTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, GLONASS, BeiDou, USB Type-C
  • Предна камера од 20MP f / 2.0
  • Трокреветна задна камера: 48 + 8 + 13MP, PDAF, LED блиц
  • Батерија од 3070mAh со брзо полнење од 18W (брзо полнење 3)

Дали ќе купите Xiaomi Mi 9 SE?

Сега кога официјално пристигна во Италија по многу привлечна цена, дали ќе го купите Xiaomi Mi 9 SE? Или претпочитате да купувате друг врв од опсегот?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!