Xiaomi Mi 9T безжично полнење: има или не?

Xiaomi Mi 9T Pro безжично полнење: постои или не?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали има безжично полнење на Xiaomi Mi 9T? Може ли Xiaomi Mi 9T да се полни безжично? Дали Xiaomi Mi 9T има безжично полнење? Еве сè што треба да знаете

Xiaomi Mi 9T безжично полнење

Вие го купивте Смартфон Xiaomi Mi 9T или размислувате ли да го купите? Во секој случај, можам да ви кажам за што станува збор одличен паметен телефон.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Понуди а хардвер најсовремена, перформанси високо ниво, доста дизајн, ажурирања на софтвер загарантирана, убава фотографија, целата реклама МНОГУ конкурентна цена, значително пониска од онаа на многу други конкуренти кои нудат многу помалку.

На кратко, без премногу сврти зборови Xiaomi Mi 9T нуди навистина неверојатен сооднос квалитет / цена.

Сепак, постои сомнеж дека зафаќа многу сопственици на Xiaomi Mi 9T: има ли безжично полнење? Можно е безжично го надополнувате вашиот паметен телефон?

Ако си ги поставите овие прашања, но не можете да најдете одговор, ќе ја откриете вистината подолу! Без да губиме време непотребно, да одиме директно до точка и да видиме без разлика дали овој паметен телефон поддржува безжично полнење или не.

Дали Xiaomi Mi 9T има безжично полнење?

I’mал ми е што ти кажав, но НЕ има безжично полнење на Xiaomi Mi 9T.

Ова значи дека не можете да го полните телефонот безжично, нужно ќе мора да се потпрете на кабелот за полнење вклучен во пакетот, што за среќа поддржува брзо полнење.

Отсуство на безжично полнење не изгледа огромен проблем, особено ако се земе предвид одличниот сооднос квалитет / цена што го нуди уредот, но разбирам дека за некои корисници би можело да биде интересно да го наполнат уредот користејќи странични изгореници и безжични полначи.

Заклучоци

Јас би рекол со овој напис натаму Xiaomi Mi 9T заклучивме, не мислам дека има уште многу да додадеш.

Се надеваме само дека на идните модели на серијата производителот ќе го имплементира безжично полнење, навистина е многу удобно, но засега го наоѓаме само на горниот дел од палетите телефони што се продаваат 500 евра горе (и не сите од нив, да бидам искрен).

Технички лист и карактеристики на Xiaomi Mi 9T

Xiaomi MI 9T тоа е многу напреден паметен телефон со врвни перформанси.

Особеност што разликува Xiaomi Mi 9T дефинитивно е таму pop-up селфи камера, што излегува од телото на уредот со движење на флуид и го прикрива а сензор од 20 мегапиксели. Ова ви овозможува да имате предниот екран на цел екран, со сооднос на дисплеј-тело од 91,9%. Веднаш штом ќе ја допрете апликацијата за камера, сензорот се појавува со прилагодлив звучен ефект, способен да преземе панорамски селфи за да ги групира сите ваши пријатели на една фотографија.

Овој посебен модел го има 128 GB од внатрешна меморија е 6 GB од RAM меморија, со Процесор Snapdragon 730 дури и побрзо. Перформансите се подобруваат за 35%, а потрошувачката на енергија се намали за 10%. Благодарение на режимот Турбо видео игри секој наслов преземен од Play Store ќе одговара секогаш. СЕ

n Покрај тоа, постои и голема батерија од 4000 mAh, кој трае цел ден, заедно со полнач од 18W кој го наполни телефонот во ниеден момент.

Конечно на задната страна го забележувате трокреветна камера со вештачка интелигенција, со главен сензор со 48 мегапиксели Sony, телефонски леќи со 8 мегапиксели и сензор со ултра широк агол од 13 мегапиксели.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!