Xiaomi Mi 9T пристигнува во Италија на 12 јуни

Xiaomi Mi 9T пристигнува во Италија на 12 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Xiaomi го постави датумот: Mi 9T ќе пристигне во Италија на 12 јуни. Цена, информации, одлики и податоци со податоци Xiaomi Mi 9T (тоа е како Redmi K20)

Xiaomi Mi 9T во Италија (Редми К20)

Конечно, тука сме: Xiaomi Италија штотуку објави објава на нивната сметка Официјален Фејсбук каде сигнализира дека следниот 12 јуни а. ќе биде официјално претставено во Милано нов член на семејството Ми 9.

Непотребно е да се оди премногу, да тоа е (скоро) дефинитивно Xiaomi Mi 9T, на Европска верзија на фантастичниот Redmi K20, за што разговаравме пред само неколку недели во оваа статија: Редми К20 е официјален: ајде да дознаеме заедно

Конечно, според тоа, имаме официјален датум за лпристигнување на Xiaomi Mi 9T (или Redmi K20) исто така во нашата земја.

Само цена на паметниот телефонкои, сепак, ќе бидат МНОГУ конкурентни.

Xiaomi Mi 9T е Redmi K20 (НЕ Про моделот)

Во случај да ги изгубите информации и детали за Redmi K20 и K20 Pro, ајде да се обидеме да ја освежиме вашата меморија подолу.

Последно 28 мај под-брендот Xiaomi реми го претстави своето високо очекувано во Кина K20 и K20 Pro што веднаш ја запали iosубопитноста на многу корисници исто така во Европа.

Тоа е навистина моќни, ефтини паметни телефони и се карактеризира со спектакуларен дизајн, кој, меѓу другото, се одвиваше за време на претходните нарачки отворени во Кина пред само неколку дена.

Италијанските корисници со недели чекаат одредени информации запристигнување на овие паметни телефони исто така и кај нас и конечно, по разни гласини и повеќе или помалку веродостојни и веродостојни информации, можеме да кажеме со сигурност дека Редми К20 ќе пристигне во Италија со името Xiaomi Mi 9T.

Не треба да има хардверски и софтверски разлики помеѓу двата смартфони, што значи тие ќе бидат ист модел со различно име.

Само срам што во Италија Xiaomi реши да го продаде само „нормалниот“ модел, а не моделот Pro, што беше многу поинтересно благодарение на моќен процесор Snapdragon 855: Redmi K20 Pro е официјален: ајде да дознаеме заедно

Само да бидам прецизен, еве што треба да биде таму Технички лист Xiaomi Mi 9T (затоа Redmi K20).

Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T) – Технички карактеристики

 • Екран: 6,39 ″ Full HD + (1,080 x 2,340 пиксели), 19,5: 9, AMOLED HDR, 600 nit,
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 730 octa-core
 • RAM меморија: 6 GB LPDDR4X
 • Меморија внатрешно: 64 | 128 GB UFS 2.1
 • Камера заден: Sony IMX586 48 мегапиксели f / 1,75, зум од 8 мегапиксели 2x f / 2.4, широк агол 124,8 ° 13 мегапикселна f / 2.4
 • Камера напред: 20 мегапиксели f / 2.2
 • Поврзаност: Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, GPS (L1 + L2 Dual band), GLONASS, NFC, USB Type-C
 • Батерија: 4.000 mAh со брзо полнење од 27W
 • димензии: 156,7 x 74,3 x 8,8 mm
 • Тежина: 191 г.
 • ОС: Android 9.0 со MIUI 10

Разликите помеѓу моделите К20 и К20 Прокако што се очекуваше, тие се однесуваат на RAM меморијата, внатрешната меморија и процесорот. Сè друго е идентично.

Xiaomi Mi 9T цена: колку чини?

Во моментот не ја знаеме италијанската цена на Xiaomi Mi 9T.

Да хипотезизира сепак вклучена цена помеѓу 300 и 350 евра.

Заклучоци

Во овој момент, ние само треба да почекаме за 12 јуни да се откријат колку ќе чини Xiaomi Mi 9T во Италија.

Дали веќе имате идеја за цената на овој паметен телефон? Напишете го во коментарите и ќе дознаеме за една недела ако го претпоставите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!