Xiaomi Mi 9T Pro безжично полнење: постои или не?

Xiaomi Mi 9T Pro безжично полнење: постои или не?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали има безжично полнење на Xiaomi Mi 9T Pro? Дали Xiaomi Mi 9T Pro може да се полни безжично? Дали Xiaomi Mi 9T Pro има безжично полнење? Еве сè што треба да знаете

Xiaomi Mi 9T Pro безжично полнење

Вие го купивте Паметен телефон Xiaomi Mi 9T Pro или размислувате ли да го купите? Во секој случај, можам да ви кажам за што станува збор одличен паметен телефон.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Понуди а хардвер најсовремена, перформанси високо ниво, доста дизајн, ажурирања на софтвер загарантирана, убава фотографија, целата реклама МНОГУ конкурентна цена, значително пониска од онаа на многу други конкуренти кои нудат многу помалку.

На кратко, без премногу сврти зборови Xiaomi Mi 9T Pro нуди навистина неверојатен сооднос квалитет / цена.

Сепак, постои сомнеж дека зафаќа многу сопственици на Xiaomi Mi 9T Pro: има ли безжично полнење? Можно е безжично го надополнувате вашиот паметен телефон?

Ако си ги поставите овие прашања, но не можете да најдете одговор, ќе ја откриете вистината подолу! Без да губиме време непотребно, да одиме директно до точка и да видиме без разлика дали овој паметен телефон поддржува безжично полнење или не.

Дали Xiaomi Mi 9T Pro има безжично полнење?

I’mал ми е што ти кажав, но НЕ има безжично полнење на Xiaomi Mi 9T Pro.

Ова значи дека не можете да го полните телефонот безжично, нужно ќе мора да се потпрете на кабелот за полнење вклучен во пакетот, што за среќа поддржува брзо полнење.

Отсуство на безжично полнење не изгледа огромен проблем, особено ако се земе предвид одличниот сооднос квалитет / цена што го нуди уредот, но разбирам дека за некои корисници би можело да биде интересно да го наполнат уредот користејќи странични изгореници и безжични полначи.

Заклучоци

Јас би рекол со овој напис натаму Xiaomi Mi 9T Pro заклучивме, не мислам дека има уште многу да додадеш.

Се надеваме само дека на идните модели на серијата производителот ќе го имплементира безжично полнење, навистина е многу удобно, но засега го наоѓаме само на горниот дел од палетите телефони што се продаваат 500 евра горе (и не сите од нив, да бидам искрен).

Технички лист и карактеристики на Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi Mi 9T Pro е конечен доказ за моќноста на кинескиот производител, кој успева да понуди уреди од податоци многу однапред по пониска цена од конкуренцијата.

Во основа е подобрена верзија на Ми 9Т е Ми 9 што претставува прекрасен екранот од 6,39 инчи, крајно светло и што го зафаќа практично целиот преден дел на уредот. Тоа е дисплеј со а анти-отсјај технологија понатаму се подобри, од оваа причина ќе биде уште видливо во директна светлина.

Таму предна камера од 20 мегапиксели тоа е скриено во интелигентниот механизам за скокање, што се појавува непречено одозгора штом ќе ја допрете апликацијата за камера. По отворањето на механизмот, можете исто така да поврзете персонализиран звук, а потоа да изберете различни опции за снимање.

Со новата функција селфи панорама всушност е можно да се групираат сите пријатели удобно во поголема слика, без употреба на селфи-стап.

Дури и фотографската опрема на задниот дел е неверојатна, со една трокреветна камера опремени со вештачка интелигенција. Главниот сензор е 48 мегапиксели, додека другите два се телефонски леќи со 8 мегапиксели за совршен зум и камера со ултра широк агол од 13 мегапиксели.

Xiaomi Mi 9T Pro затоа е вистински врвен паметен телефон со привлечен дизајн, високи перформанси и врвна функционалност.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!