Xiaomi Mi 9T Pro ќе пристигне во Италија, еве ги деталите

Xiaomi Mi 9T Pro ќе пристигне во Италија, еве ги деталите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Xiaomi Mi 9T Pro конечно доаѓа кај нас: убиец на предводник за само 430 евра. Xiaomi Mi 9T Pro цена, карактеристики, технички лист, излез

Xiaomi Mi 9T Pro пристигнува во Италија

Овој пат се е точно: Xiaomi Mi 9T Pro е подготвен да пристигне во Европа и исто така во Италија по супер цена!

Веднаш по седмицата август, всушност, можеме да ги фатиме рацете на Моќниот паметен телефон Xiaomi од највисок опсег, кој се подготвува да слета на Стариот континент по неверојатниот успех на неговиот помлад брат Xiaomi Mi 9T.

Но, да продолжиме смирено и да го разјасниме пристигнувањето на Xiaomi Mi 9T Pro во Италија.

Цена и достапност Xiaomi Mi 9T Pro во Италија

Во моментов немаме прецизни детали за пристигнувањето на овој смартфон во нашата земја, но, според повеќе од сигурни извори како што е Winfuture.de, паметниот телефон ќе биде достапен за неколку недели низ цела Европа.

Некои тврдат дека ќе пристигне кон крајот на август, други наместо тоа ќе пристигне веднаш по ИФА 2019. Во секој случај сме сигурни дека најмногу во првите недели од септември ќе можеме да купете Xiaomi Mi 9T Pro исто така во Италија.

Колку ќе чини Xiaomi Mi 9T Pro?

Малку, многу малку во споредба со она што го нуди:

 • Основната верзија, со 6 GB RAM меморија и 64 GB внатрешно складирање, тоа ќе чини само 429 евра
 • Горната верзија, со 6 GB RAM меморија и 128 GB внатрешно складирање, ќе чини 479 евра

И во секој случај има слот за microSD за лесно проширување и во двете варијанти.

Цената е повисока од онаа на Redmi K20 Pro (азиската варијанта на овој паметен телефон), но сепак е значително пониска од другите врвни вредности на опсегот што нудат практично иста иста функционалност (види OnePlus 7 Pro на пример).

Конечно, запомнете дека секој што сака да се реши за паметен телефон кој е сè уште многу моќен, но е помалку скап веќе го има помладиот брат Xiaomi Mi 9T:

Xiaomi Mi 9T Pro бои

Продолжувајќи кон бои достапни за Xiaomi Mi 9T Pro, ние имаме:

 • Пламен црвен (црвен)
 • Глечер сина (сина)
 • Јаглерод црна (црна)
 • Бисер бела (бела)

И, како што веќе видовме, телото на овој паметен телефон е навистина убаво!

Технички лист Xiaomi Mi 9T Pro

Само за да го освежиме сеќавањето на сите, ние ја завршуваме статијата со целосен лист со податоци на овој паметен телефон:

 • Екран: 6,39 ″ Full HD + (1.080 x 2.340 пиксели), 19,5: 9, AMOLED HDR, 600 nit, Gorilla Glass 5
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 855 octa-core
 • RAM меморија: 6 GB LPDDR4X
 • Внатрешна меморија: 64 | 128 GB UFS 2.1
 • Камера заден: Sony IMX586 48 мегапиксели f / 1.75, OV8856 8 мегапиксели зум 2x f / 2.4, широк агол Samsung S5K3L6 124,8 ° 13 мегапикселна f / 2.4
 • Камера напред: 20 мегапиксели f / 2.2
 • Батерија: 4.000 mAh со брзо полнење од 27W
 • ОС: Android 9.0 со MIUI 10
 • димензии: 156,7 x 74,3 x 8,8 mm
 • Тежина: 191 г.
 • Поврзаност: Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, GPS (L1 + L2 Dual band), GLONASS, NFC, USB Type-C
 • Аудио: 3,5 милиметарски аудио приклучок, Qualcomm Aqstic WCD9340 Hi-Fi аудио чип
 • Друго: читач за отпечатоци од прстот под екранот
 • Бои: Пламен црвена, сина глечер, црна боја од јаглеродни влакна

Вистински врвот на опсегот понуден по супер цена достапен за сите.

Кој е заинтересиран да го купи?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!