Xiaomi Mi Band 4 го потврди дебитирањето во Индија на 17 септември

Xiaomi Mi Band 4 Dikonfirmasi Melakukan Debut di India pada 17 September

Пред само неколку дена, Ксиооми примамливо ново лансирање Mi ТВ што ќе биде лансирана на настанот што ќе се одржи на 17 септември. Сепак, она што се подразбираше со новата телевизија Ми беше лансирањето Mi Band 4. Треба да се напомене дека Mi Band 4 е лансиран во Кина и навивачите на Xiaomi од Индија веќе долго време чекаат за лансирање на овој производ. Но, сега се чини дека чекањето заврши. Xiaomi повторно задебели друга работа во врска со настанот од 17 септември, а за среќа, овој пат беше директен поим за започнување на Mi Band 4.

Лансирање на Xiaomi Mi Band 4 на 17 септември

Овој нов твит го постави шефот на Xiaomi India и Global VP, Ману Кумар ainејн. Твитер од извршната власт на Ксиооми рече: „Miубители на Ми! Доаѓајќи на 17 септември, ќе го откриеме производот што го чекавте „4“. Друг блокбастер во изработката од куќата на Xiaomi. Подгответе се за #SmarterLiving 2020! РТ со претпоставка. Сигурен сум дека ова ќе биде лесно. #Xiaomi “Овој твит е придружуван со слика на која се чита„ Поинтензивно живеење “и помеѓу нив, има слика на Mi Band 4 на која јасно се гледа дека Xiaomi најавува на стартувањето на Mi Band 4 во Индија.

Треба да се напомене дека на 5 септември потпретседателот Ксиаоми Глобал даде слични упатства за започнување на новата телевизија Ми. Сликите се многу слични на Интернет со датумот на настанот од 17 септември, а единствената разлика е во тоа што сликите доаѓаат со прикажување на Mi TV. Ова значи дека на 17 септември ќе се појави лансирање на два нови производи од Xiaomi. Првиот ќе биде новиот Mi TV, а другиот ќе биде лансирањето на Mi Band 4.

Mi Band 4 карактеристики и други детали

Mi Band 4, кој беше официјално лансиран во Кина, доаѓа со поголем и подобар AMOLED екран кој е со големина 0,95 инчи и прави резолуција од 120 × 240 пиксели, а исто така нуди и 2,5D стаклена заштита на врвот. Главната атракција со Mi Band 4 е присуството на екран во боја што ќе поддржува 77 часовници за лице наспроти само три часовници за лице на Mi Band 3. Исто така, кога станува збор за одликите, Mi Band 4 ќе понуди асистенти на Xiao AI и функции како што се СМС , известувања за пораки, повици, активност на песна, пребарување на телефони, чекори за следење. Mi Band 4 зачекори напред и ги идентификуваше стилите за пливање. Новиот опсег е опремен со батерија од 135mAh која, според тврдењата на Xiaomi, трае 20 дена. Mi Band 4 исто така доаѓа во два избор, еден со NFC и еден без NFC.