Xiaomi Mi MIX 4 и Mi 9 Pro: ние веќе го знаеме датумот на вашата презентација

Xiaomi Mi MIX 4 dan Mi 9 Pro: kami sudah tahu tanggal presentasi Anda

Xiaomi Mi MIX 4 и Mi 9 Pro: ние веќе го знаеме датумот на вашата презентација 1Се надеваме дека на 24 септември Xiaomi ќе ги претстави новите уреди Xiaomi Mi Mix 4 и Mi 9 Pro во Пекинг (Кина). И не само тоа, компанијата исто така има намера да објави нова верзија на слојот за прилагодување на MIUI. 11, кој ќе пристигне со нови одлики и новости. Постерот за презентација не само што ги објасни времето, денот и местото на започнување на двата терминалисе појавува и името Xiaomi Mi Mix 5G, што подразбира дека тој би можел да го усвои наместо Микс 4, затоа што се појави во сите протекувања.

Зачленете се за да добиете најнови технолошки новости во вашето поштенско сандаче. Willе ви испратиме по една е-пошта на ден со резиме на наслови, трикови, споредби, прегледи објавени на нашата веб-страница.

Услуги понудени од Mailchimp

Од она што го знаеме за Mi Mix 5G, новиот терминал може да пристигне со нов панел за водопади, многу сличен на она што го видовме во Oppo Reno. Овој вид на екран интегрира дизајн со двојна крива со поостри кривини од секоја страна. Со ова ќе биде можно подобро да се искористи. Големината на екранот е нејасна, иако може да понуди со фреквенција од 90 Hz и 2K резолуција. На ниво на фотографија, ќе вклучува главен сензор од 100 мегапиксели. Тоа ќе биде сензорот на Samsung каде компанијата соработува. Ова ќе биде придружено со супер широк агол од 16 мегапиксели, третиот сензор со 12 мегапиксели и четири „перископици“ за кои немаме податоци. Од своја страна, предната камера ќе биде скриена на врвот и ќе излезе на површина на начин што може да се истегне.

Што се однесува до останатите карактеристики, Xiaomi Mi Mix 4 или Mi Mix 5G ќе држат Snapdragon 855+ процесор во него со до 12 GB RAM меморија и 1 TB внатрешен простор. Исто така, се очекува да има поддршка за 5G конекции и да им овозможат на батерии со брзи 40W полнења.

Xiaomi Mi 9 Pro, исто така, со 5G конекција

Заедно со Mi Mix 4 или Mi Mix 5G, Xiaomi ќе издаде и многу интересен терминал наречен Xiaomi Mi 9 Pro. Очигледно, една од најистакнатите карактеристики на овој модел, заедно со 5G конекција, ќе биде безжичното оптоварување Можеби ќе биде прогласен за најбрз на планетата, на 30W, тогаш можеби слика на постер за рекламирање. Гласините исто така се согласуваат дека Mi Mix 5G исто така ќе го има.

Xiaomi Mi MIX 4 и Mi 9 Pro: веќе го знаеме датумот на вашата презентација 2

Во врска со можниот дизајн на Mi 9 Pro, ова ќе биде многу слично на стандардниот Xiaomi Mi 9. Itе има изрез во форма на капка вода и некои странични рабови во овој случај нема да бидат таму, затоа што панелите ќе бидат криви од двете страни. Исто така, дава чувство дека екранот може да има сооднос на аспект подолг од вообичаеното, може да биде повисока од претходниците од 19,5: 9. Најновото истекување зборува и за процесорот Snapdragon 855+, истиот што ќе биде достапен во Mi Mix 5G.

Како што велиме, Новите Xiaomi Mi 9 Pro и Mi Mix 5G ќе дебитираат следниот септември во Кина, особено на 24. Ова исто така ќе биде денот кога официјално ќе бидат откриени сите нови подобрувања и нови MIUI 11. Се очекува повеќе минималистички слој за прилагодување, со повеќе шарени икони за поставки, нов избор на теми или систем за споделување датотеки помеѓу уредите. Ние ќе бидеме многу свесни за сите детали за да ви ги дадеме сите информации веднаш.

Друга вест за … горната класа, Ксиоми