Xiaomi Mi Mix 4 се чини дека усвојува полнење од 40W и приказ на 90Hz

xiaomi mi mix 4

Предводникот на смартфонот од Xiaomi ќе биде вирален со специфични листови директно од последните неколку недели. Претходно, откривме голем протек во врска со паметниот телефон Xiaomi Mi Mix 4 кој ги заклучи неговите детални спецификации.

Како и другите гигантски производители на паметни телефони ќе одат напред со своите предводници на паметни телефони. Xiaomi исто така не сака да седне на последното седиште. Веќе имаме многу детали за телефонот, конфигурацијата на софтверот и одликите на меморијата.

Покрај тоа, извештајот откри и голем број други детали. Што се однесува до новиот пост на Weibo, слушалката Xiaomi Mi Mix 4 ќе инсталира екран со стапка на освежување од 90Hz и поддршка за 40W Брзо пополнување.

Поврзани Мислења:

1. Xiaomi Wemax A300 4k, 9000 ANSI лумени Ласерски проектор сега е достапен за 2499 $

2. Паметниот телефон Amazfit GTR сега е достапен за само 139 долари

Како и претходната генерација Mi Series, Mi Mix 4

Без сомнение, претстојниот телефонски предводник ќе донесе ажуриран изглед и подобра конфигурација на хардверот. Mi Mix 3 беше лансиран во Q4 минатата година и беше проследен со верзијата 5G во февруари годинава.

Според извештаите на CNMO, Mi Mix 4 ќе биде домаќин на приказот Waterfall 90Hz сличен на Vivo Nex 3. Покрај тоа, Xiaomi сака на корисниците да им понуди искуство со цел екран и да инсталира селфи камера во скокачкиот механизам на врвот. Ова сега е последниот тренд во паметните телефони од средниот опсег, па дури и водечките.

Поточно, истекувањето го лансираше Xiaomi Mi Mix 4 кој исто така се очекува да биде домаќин на сензор од 100 МП на задната страна. Ова може да биде сензор од 108 мегапиксели развиен од Samsung.

Конечно, овој паметен телефон исто така се шпекулира дека ќе земе 40W брзо полнење. Но, не е јасно дали ќе биде жичен или безжичен. Официјалната потврда сè уште е во очекување на ова прашање.