Xiaomi Mi Mix 4: спецификациите се филтрираат скоро целосно

Xiaomi Mi Mix 4 spesifikasi yang difilter

Следејќи ги моделите на Samsung, Apple и Huawei, Xiaomi исто така се приклучи на супериорниот режим. Компанијата подготвува се за да го лансира новиот Mi Mix 4, терминал кој сè уште не е претставен, но веќе се познати неколку карактеристики што ќе стигнат до пазарот.

Xiaomi Mi Mix 4 спецификации

Според истекувањето што дојде со спецификациите, Новиот Mi Mix 4 ќе има дизајн на целиот екран, во основа како негов претходник. Исто така, протекоа информации кои зборуваат за вклучување на влечена предна камера, нешто што е познато веќе некое време, но сега бара поголема моќност. Од друга страна, телото на мобилниот телефон ќе биде изработено од керамика како целина.

Камерата Xiaomi Mi Mix 4 е 100 mp и 90 Hz екран

Што се однесува до екранот, терминалот ќе има дисплеј од 90Hzоставајќи на овој начин гласини кои укажуваат дека истиот екран ќе биде 120Hz. Во меѓувреме, задната камера ќе има Сензор од 100 мегапиксели, со што се потврдува најавата дека Xiaomi направи пред неколку месеци за вклучување на сензорите произведени од Samsung во еден од терминалите што треба да се лансира во 2019 година.

Да ги сортирате малку подобро сите објавени информации, Сите овие карактеристики се филтрирани од Xiaomi Mi Mix 4:

  • Процесор: Qualcomm Snapdragon 855 Plus 8 јадра.
  • Меморија RAM меморија: 12 GB
  • Внатрешно складирање: 1 ТБ.
  • Црвено: поддршка за 5G мрежи.
  • Екран: 2K резолуција и стапка на освежување од 90Hz.
  • Камера назад: Samsung 100 MP сензор.
  • Предна камера: повлечен
  • Батерија: 4,000 mAh со брзо полнење од 40W и безжично полнење Mi Charge Turbo.

Датум на издавање и цена на Xiaomi Mi Mix 4

Иако датумот за презентација на Xiaomi Mi Mix 4 не е објавен, неколку извештаи укажуваат на тоа Новиот терминал Xiaomi ќе биде лансиран во Кина во текот на септември. Информациите за цената на овој телефон се исто така непознати.

Извор | Гизмочина

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);