Xiaomi Mi Pad 3 е официјален: Технички податоци и технички спецификации

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Официјален претставник на Xiaomi Mi Pad 3: Медијатек процесор, 4 GB RAM меморија и 6600mAh за 215 €.

После некои гласини, слики и закачки, конечно пристигнува официјалното соопштение на Xiaomi за новиот Mi Pad 3, таблет за Android со среден дострел што го обновува интересот на компанијата за овој сегмент од пазарот.

Xiaomi Mi Pad 3: Лист со податоци и технички спецификации

Xiaomi Mi Pad 3 е придвижуван од процесор MediaTek MT8176 временски часови на 2,1 GHz и нуди a 7,9-инчен дисплеј со 2048 x 1536 пиксели со 326 PPI.

Во задниот дел има камера од 13 MP (f / 2.2), а во предниот дел селфи 5MP и целата таблета е изработена од метал.

Mi Pad 3 нуди 4 GB / 6 GB RAM меморија и 64 GB внатрешна меморија што не може да се прошири но поддржува OTG преку USB тип Ц.

Очигледно, присутен двоен опсег 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1 и многу голема батерија од 6600mAh со поддршка за брзо полнење.

Тежината од само 328 грама е интересна: тоа е пердув да се носи наоколу!

Оперативниот систем е Android Marshmallow прилагодено од интерфејсот MIUI 8. willе има сензор за отпечатоци, разни веќе инсталирани програми на комплет Office и исто така Cortana како гласовен асистент.

Цена и достапност Xiaomi Mi Pad 3

Таблетот ќе се продава за околу 215 € од утре наутро (6 април во 6 часот) во Кина. Seeе видиме колку ќе чини испораката во Италија, сигурен сум дека Gearbest ќе го стави на ценовникот многу наскоро.

Xiaomi Mi Pad 3 мислења и мислења

Xiaomi Mi Pad 3 е убав производ, опремен со интересен хардвер (но не на врвот) и кој чини вистинската сума. Тоа е ефтина алтернатива на Apple iPad Mini.

Сите многу убави, премногу лоши само за процесорот Медиатек, Очекував нешто подобро и секако помоќен. Премногу лошо за незаменливата меморија, но 64 GB треба да биде доволно на оваа таблета.

Верзијата со Виндоус исто така ќе биде претставена наскоро, се надеваме дека во тој случај има пред сè тастатура, но и помоќен процесор.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!