Yahoo, Flickr и Tumblr во продажба?: На 11 април вистината

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Yahoo е на продажба. Умирачката американска компанија основана во 1994 година од Дејвид Фило и Jerryери Јан што некои ја сметаат за извршен директор Мариса Мајер, едноставно не можат да се вратат од брза храна во која е сместена и11-ти април ќе биде датумот утврден за доставување понуди од страна на компании заинтересирани за набавка на Yahoo.

Но, не само Yahoo ќе излезе на продажба но и сите нејзини својства вклучувајќи ги и познатите Фликр и Тумблр. Така, за околу 10 дена Yahoo би можел да ја промени сопственоста и можеби да оди во рацете на конкурентите како „Мајкрософт“ или „Гугл“.

Веста се појавува директно на Вол Стрит Journalурнал и тоа значи продажба на сигурно дали некоја компанија е заинтересирана. За жал, долговите на Yahoo се познати и исто така е невозможно да се направи резиме проценка на целата империја на Yahoo бидејќи има 33 милијарди долари инвестиции направени во Алибаба и Јаху Јапонија.

Во моментот, вклучените компании би биле околу 40, вклучително Веризон, Време, Мајкрософт, IAC / InterActiveCorp, приватни компании и многу други со аутсајдерот кои би можеле да бидат неговиот горчлив ривал Гугл дури и ако се чини дека е оддалечена идеја со Мајкрософт што се чини дека има предност. Значи, можеби животот на над 30 години на Yahoo се чини дека е на крстопат на ново раѓање или конечна смрт.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!