YouTube сега со поддршка на цел екран во вертикални видеа

YouTube sekarang dengan dukungan layar penuh dalam video vertikal 1

Google додаде нови функции во најновата верзија на апликацијата YouTube

Луѓето на Google започнаа нова верзија на апликацијата YouTube за уредите со iOS од Apple, меѓу главните нови работи вклучени во ова ажурирање, можеме да истакнеме можност за гледање видеа на цел екран кога уредот, iPhone, iPad или iPod touch, во вертикален или преносен режим.

Благодарение на ова ажурирање, апликацијата достигнува верзија број 10.28 и иако вестите не се официјално прикажани во ажурирањето за надградба, можете да уживате во ова. За да ги ажурирате апликациите, можете да пристапите до апликацијата App Store или да ги активирате автоматските ажурирања преку Поставки> iTunes и App Store> Автоматско преземање> Ажурирања. Запознајте се со сите новости за оваа апликација и преземете ја подолу.

YouTube сега со поддршка на цел екран во вертикални видеа 2

Што можете да направите со оваа апликација YouTube за iOS?

За оние кои не го познаваат, YouTube Ова е добро позната веб-страница за качување и гледање видеа преку Интернет. преземете Официјална апликација од YouTube за iPhone и iPad и можете да бидете диџеј, да научите Кунг Фу и да ги споделите резултатите со вашите пријатели без главоболки, тоа е толку едноставно. Не пропуштајте ниту едно од омилените видеа и листи за репродукција од целиот свет, не е важно дали се опуштате на каучот, пиете пијалок во кујната или патната маса, сето тоа од удобноста на вашиот iOS уред.

Меѓу главните функции со кои можете да уживате во оваа апликација, можете да најдете:

  • Отсега можете да пребарувате видеа додека гледате други.
  • Претплатете се на омилените канали и лесно можете да пристапите до нив од Водичот.
  • Ве молиме, најавете се за да го видите списокот “Види подоцна”.
  • Пребарајте списоци со репродукција и користете ги копчињата за да ги репродуцирате сите ваши видеа … која е поентата за ограничување на забавата?
  • Споделете видеа на Google+, Facebook, Twitter и по пошта.

YouTube сега со поддршка на цел екран во вертикално видео 3

Што е ново во верзијата 10.28 на YouTube

Со верзијата 10,28 YouTube пристигнува YouTube Поддршка за гледање видеа вертикално на цел екран или на цел екран, сè додека iPhone или iPad се наоѓаат во портрет или вертикален режим. Ако уредот е во режим на пејзаж, видеото ќе се прилагоди на големината на екранот користејќи ја техниката на поштенското сандаче. Покрај додавањето на овие подобрувања во вертикалното видео, ова ново ажурирање сега Овозможува можност да овозможите известувања во апликацијата, така можеме да бидеме известени за новите видеа што се објавуваат преку каналот на кој се претплаќаме.

Преземете го YouTube од продавницата со апликации

Ако сè уште немате апликација за гледање и поставување видеа на YouTube од iPhone и iPad, Можете да го инсталирате преку директната врска за преземање, од App Store, која ќе ја најдете подолу.

YouTube на App Store, бара iOS 7.0 или понов. Компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. Оваа апликација е оптимизирана за iPhone 5, iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Достапно е на следниве јазици: шпански, германски, норвешки, норвешки, бугарски, каталонски, чешки, кинески, корејски, хрватски, дански, словачки, фински, француски, грчки, хебрејски, хинди, унгарски, индонезиски, англиски, италијански, јапонски, Латвиски, литвански, малезиски, холандски, полски, португалски, романски, руски, шведски, тајландски, турски, украински, виетнамски, арапски.